Warszawa

 Teatr IMKA
 ul. Kocjana 3

 17.12.2023

 12:00
 

Bajkowy spektakl muzyczny, familijny, dla dzieci ( 4-9 lat ).

Czas trwania:60 min

Producent: Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej

Scenariusz: Elżbieta Szczypek / Krystyna Kwiatkowska

Muzyka: Krystyna Kwiatkowska

Reżyseria: Krzysztof Jaślar

Scenografia, kostiumy, grafika : Edward Lutczyn

Choreografia: Marta Domagała-Witkowska

Autorzy tekstów piosenek: Andrzej M. Grabowski, Ewa Chotomska, Małgorzata Berwid, Małgorzata Strzałkowska, Barbara Stenka.

Wykonanie kukły Dinozaura Pimpusia: Marzena Pliszka - Zdrojowy Teatr Animacji

Animacje projekcji: Maciej Bujwan.

Występują:

Dinozaur Pimpuś- pluszowa kukła pacynka ( wg. projektu Edwarda Lutczyna)

Pan Tenorek- Łukasz Mazurek / Wojciech Stolorz

Mama- Ewa Lorska

Tata- Sebastian Ziomek / Sławomir Mandes / Robert Kowalski

Marcelinka- Jagoda Stach

Leonek- Michał Felczak / Dominik Rybiałek

Papuga Gaduła- pacynka ( głos off-Dorota Jarema)

Błękitny balonik – duży balon wypełniony helem ( głos off- Sonia Jarema)

Rodzinka z dwójką dzieci wybiera się poza miasto na weekend do SPA. Chcą wypocząć, a przy okazji uczcić urodziny córeczki Marcelinki. Jadąc, przypadkiem znajdują w lesie Dinozaura Pimpusia, który zgubił się podczas spaceru. Zabierają go ze sobą w nadziei, że po drodze uda się odnaleźć dom Pimpusia. Jest późny wieczór. Pod koła ich auta nieomal wpada dziwny jegomość (nie ma odblasków). Dzieci rozpoznają w nim Pana Tenorka – postaci znanej z mediów. Okazuje się, że Pan Tenorek świetnie zna Dinozaura Pimpusia, śpiewa nawet o nim piosenkę, która stała się prawdziwym hitem. Pimpuś też kocha śpiewać! Porykując włącza się spontanicznie do każdej piosenki Tenorka, czym rozbawia wszystkich niesłychanie. Pan Tenorek nie tylko śpiewa, aktualnie wziął się za biznes – został Hodowcą Baloników. Hoduje je wedle nakazów współczesnej, bezstresowej pedagogiki. Skutek tego jest mizerny, bowiem jeden z baloników, Błękitny, ucieka mu ze stada. Pan Tenorek prosi rodzinkę o pomoc. W pogoni za balonikiem mają mnóstwo przygód, w końcu trafiają na Farmę Dinozaurów gdzie odnajdują dom Pimpusia. Wszyscy z radości, wspólnie z dziećmi z widowni i Pimpusiem śpiewają przebój „Dinozaur Pimpuś”.

Ale czy odnajdzie się Błękitny Balonik?...Warto się o tym przekonać.

Ten rozśpiewany, pełen fantazji spektakl oparty na przebojach Pana Tenorka ( Jacka Wójcickiego) rozbudza szerokie pokłady wyobraźni u dzieci. Nie ma nic dziwnego w tym, że piosenka dobra na wszystko, ma moc, dzięki której samochód można uruchomić kluczem wiolinowym, bak napełnić mlekiem zamiast benzyny, a zespół muzyczny zmieścić w podróżnym kuferku.

Jednym z ważnych przesłań spektaklu jest okazywanie sobie dobrych uczuć, empatia, wzajemne pomaganie i nie szczędzenie dobrych, czułych słów.

CZYTAJ WIĘCEJ